Zawartość kursu
WordPress – podstawowe informacje
W tym bloku nauczysz się absolutnych podstaw w zakresie zarządzania własną stroną WWW
0/1
Przydatne zajawki z WordPressa
notatki do lekcji

Zapewne kiedyś znajdziesz się w sytuacji, że będziesz prosiła kogoś o pomoc w ogarnięciu Twojej strony. Może będziesz chciała, żeby ktoś dokonał aktualizacji wtyczek, skonfigurował jaką wtyczkę, pozmieniał treści na stronie itp. W takim wypadku powinnaś każdorazowo nadać takiej osobie dostępy administratora WordPressa.

Dlaczego każda osoba, która ma lub będzie mieć dostęp do Twojej strony powinna mieć własne konto?

Powodów jest kilka:

  1. Lepsza kontrola nad tym kto i co zmienia na Twojej stronie. Każda zmiana dokonana przez każdą osobę pozostawia ślad w systemie. Jeśli ktoś coś zepsuje a każdy będzie pracował na swoich dostępach to będzie wiadomo kto dokonał danej zmiany. Jeśli wszyscy będą pracowali na jednym koncie to będzie możliwe ustalenie kto dokładnie co zrobił.
  2. Łatwiejsze odbieranie uprawnień. Jeśli już nie chcesz, aby dana osoba miała dostęp do Twojej strony to po prostu usuwasz jej konto – proste i szybkie.
  3. Lepsze zarządzanie swoimi dostępami – jeśli dana osoba zapomni swojego hasła a ma własny login – może skorzystać z opcji odzyskiwania hasła i informacja jak utworzyć nowe hasło przyjdzie na jej własny e-mail.
  4. Nie udostępniasz osobom trzecim swoich haseł! Pamiętaj o bezpieczeństwie. Jak znam życie istnieje bardzo duże ryzyko, że korzystasz z takiego samego hasła w kilku miejscach… Jeśli wiesz dasz jakiejś osobie swoje hasło i login do WordPressa to czy przypadkiem nie dajesz jej też hasła do innych kont? To bardzo niebezpieczne. A nawet jeśli masz inne hasła do innych kont to pewnie korzystasz z jakiegoś „systemu”, ktory sprawia, że Twoje hasła są do siebie podobne. Tak czy siak pamiętaj – nigdy nie powinnaś udostępniać NIKOMU swoich haseł. Nawet najbardziej zaufanej osobie!