Parę słów o mnie,
czyli "kto Ty w ogóle jesteś??"

Od marca 2020 roku

Teraz czyli czas tworzenia

Projektowaniem stron WWW zajmuję się i długo i krótko. Długo, bo jeszcze w czasie studiów, baaaardzo dawno temu 😉 próbowałam swoich sił w projektowaniu graficznym i stron www. Wtedy królował HTML i flash. Swoje pierwsze strony przygotowywałam w NotePadzie a potem w świetnym polskim programie – Pajączek. Grafiki – tu oczywiście w użyciu był mój ukochany Photoshop.

Potem jednak drogi projektowania i moje się rozeszły na wiele lat. Trafiłam do korpo – jednego, drugiego, trzeciego pnąc się po szczeblach kariery na samą górę. Mój zmysł techniczny okazał się przydatny – pracowałam między innymi na bazach danych w SQLu ale też pisałam wymagania do systemów. Plus – zawsze świetnie umiałam dogadać się z informatykami!

W 2020 roku moja firma postanowiła, że będę odtąd kontynuowała karierę poza jej strukturami. O dziwo – nie zalałam się łzami ani nie pogrążyłam w rozpaczy. Zew tworzenia i projektowania wzywał mnie już od dawna. Jeszcze pracując w firmie odświeżyłam sobie moją znajomość HTMLa – robiąc kurs HTML 5 i CSS3 oraz wzbogaciłam się o wiedzę dotyczącą podstaw programowania w Java.

Ostatecznie jednak moim zauroczeniem okazał się WordPress. Tworzę w nim od mniej więcej roku. Jestem totalnie zafascynowana i zakochana w tym narzędziu, jego uniwersalności i nieomal nieograniczonych możliwościach.

Miałam okazję stworzyć kilka projektów, dla siebie (między innymi sklep z biżuterią www.artiana.com.pl), którą tworzę w wolnych chwilach), dla znajomych i zupełnie nieznajomych. Wszystkie możesz obejrzeć w zakładce realizacje.

Przed marcem 2020 roku

Kiedyś, czyli czas "kariery"

Mam za sobą lata pracy w korpo. Zaczynałam od najniższych stanowisk asystenckich pracując na początku na pół etatu, potem na cały etat jak telemarketer a potem odbierając telefony na infolinii. Z tych czasów wyniosłam ogromną niechęć do rozmów telefonicznych, która została mi do dziś….

Przez lata mozolnie pięłam po szczeblach kariery, przez specjalistę, kierownika jednoosobowego wydziału aż na dyrektorze departamentu kończąc. Projektowałam procesy, stawiałam „od zera” banki, pisałam wymagania do aplikacji. Swoją pracę nawet lubiłam. Nie nawet. Bardzo lubiłam swoją pracę. Była ciekawa, kreatywna, pełna wyzwań. I całkiem twórcza. Niestety, moja praca nie lubiła mnie…

Kiedy więc w mojej ostatniej firmie mój piąty na przestrzeni czterech lat szef (niezła rotacja, co?) zdecydował, że jestem „idealnym zasobem do restrukturyzacji” 🤪 to w sumie nawet się ucieszyłam. Fajnie było po latach zastanowić się co tak naprawdę chcę robić i w czym się realizuję.

Kilka ciekawostek o mnie

Jestem wieczną studentką 😜. Aktualnie studiuję psychologię. Tak w ogóle to jestem magistrem historii. A po drodze zrobiłam też podyplomowe studia Executive Master of Business Administration. I wszystko to na Uniwersytecie Gdańskim.

Jestem dyplomowaną dietetyczką 🤪 Serio!!! 

Mam na koncie szkolenia z SQLa, Visual Basica, Javy, HTMLa, CSS3, RODO (byłam Inspektorem Ochrony Danych osobowych) i jeszcze parę innych